- Komerční sdělení -finance
DomůMódaPánové, nevíte, jak se obléct na léto? Armani, Fendi či Versace -...

Pánové, nevíte, jak se obléct na léto? Armani, Fendi či Versace – tady je inspirace z Milána

Přehlídkám pánské módy s kolekcemi pro jaro a léto 2023 patřily poslední dny v Miláně. Přestože mluvíme o ročním předstihu, inspirovat se můžete již dnes.

Slovenští muži jsou v oblékání konzervativnější, možná právě proto je však italská estetika a trendy, které pravidelně servírují světoznámá jména skvělou inspirací na to, jak trošku povolit otěže své opatrnosti. Za uplynulé dny se v Miláně představilo několik módních domů, které přinesly své vlastní vize mužského oblékání.

Samozřejmě nemusíte otrocky následovat styling z přehlídky – ten je záměrně tvořen tak, aby zaujal na první pohled, aby vyvolal emoci, možná občas přímo provokoval. U pánské módy se však jedná spíše o trendy, které jednotlivé kolekce naznačují, barevnost, která bude pro sezónu klíčová či třeba materiály, se kterými byste měli v šatníku počítat.

Denim

Tvořil klíčovou část kolekce italské značky Fendi, kde se objevil na výrazném počtu kreací. Modrá barevnost denimu navazovala i na tóny chrpy modré či okrové a žluté, které se táhly celou kolekcí a vzdávaly poctu cestování po světě v uvolněném šatu. Džínové kousky byly s ležérně roztřepenými okraji, ve střihech volnější, ale přitom propracované. Kromě denimu se objevují kousky z bavlny, nechybí příjemný len, popelín na letních bundách a parkech, ale také žakár, které pak v rámci hutnějších materiálů doplní plyš na kabátech či kůže.

Uvolněné siluety

Popularita úzkých kalhot a vypasovaných sak na styl rockerů a muzikantů nemá u italského tvůrce Giorgia Armaniho místo. Místo toho pravidelně servíruje italskou ležérnost a luxusní komfort ve volnějších střihech sak bez zvýraznění ramen či ve volnějších kalhotách nebo pletených topech a vestách. I na sezónu léta 2023 vidí Armani muže v komfortních volných kouscích, které přitažlivě plují kolem těla při pohybu. Vodnatá je i barevnost jednotlivých kousků, objevují se tóny modré, které procházejí až do světle šedé a stříbrné a připomínají odlesky mořské hladiny. Celé téma pak ještě podtrhují potisky jako například korálové motivy.

Manekýni na přehlídce pánské kolekce značky Emporio Armani – móda pro sezónu Jaro/Léto 2023. Prezentovali ji v Miláně.
Potisky, potisky, potisky

Shot of a handsome young man taking a seat on the sidewalk in the city

Objevily se na přehlídkách více značek, ale dominantou byly u italského ateliéru Versace. Donatella Versace se vrátila do archivu, odkud vytáhla motiv potisku posmrtných masek z Pompejí, aby jej na jednotlivých oděvech zkombinovala s výrazným proužkem nebo pruhováním na podkladě vzoru pytónové kůže. Nechyběla typická barokní barevnost Versace v kontrastu žluté a černé barvy, ale přidávaly se i syté odstíny fuxiové, starorůžové, korálové, tyrkysové a ostrorůžové s ostrožlutou. Kolekce přitom nepůsobila přehnaně, dávkování vzorů bylo ve stylingu vyvážené, přičemž si jednotlivé kreace udržovaly svůj jasný rukopis i oděvní záměr.

V galerii najdete i další ukázky kolekcí a naznačené trendy jako byla přírodní barevnost zemitých tónů propojená s inovativními materiály (Zegna), kárované kabáty a precizně střižený minimalismus pánských obleků (Prada) či například uvolněný městský styl inspirovaný turistickou estetikou 70-ty let (DSquared2). Více se podívejte v galerii výše.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek