- Komerční sdělení -finance
DomůMódaPraha má po letech butik Chanel, s ním také speciální místo na...

Praha má po letech butik Chanel, s ním také speciální místo na módní mapě světa! Prohlédněte si exkluzivní záběry

S počtem luxusních butiků a obchodů renomovaných značek se sousední Praha mohla bez problémů srovnávat se světovými metropolemi. Cosi však stále chybělo. Jedno z nejslavnějších módních jmen na planetě…

Od června už mohou nakupovat zákazníci luxusní značky Chanel také v Praze. Otevřeli tam butik s oděvy, doplňky a kosmetikou.

Francouzská značka Chanel patří mezi nejznámější a nejslavnější na světě. Ztělesňuje část módní historie, je kolébkou několika průlomových trendů v ženském šatníku, spojuje se se jmény dvojice legendárních designérů (Coco Chanelové a Karla Lagerfelda, ve kterých tvorbě úspěšně pokračuje Virginie Viard) a je také symbolem luxusu.

V seznamu mediálně nejpopulárnějších luxusních značek světa se Chanel pravidelně objevuje v první desítce a přítomnost na trhu je vlastně jakousi zárukou toho, že zákazník luxusního segmentu se v takové zemi (či městě) dočká jen toho nejlepšího. Od června to tedy platí už i pro stověžatou Prahu.

  1. června 2022 otevřel své dveře dokořán pro bohatou klientelu z Česka, ale i Slovenska a zahraničí nový butik, který se rozkládá na dvou podlažích a zaujímá plochu zhruba 360 metrů čtverečních. Přestože na příchod značky musel český zákazník čekat dlouhá léta, minimálně z hlediska vizuálního zážitku se to rozhodně vyplatilo.

Od června už mohou nakupovat zákazníci luxusní značky Chanel také v Praze. Otevřeli tam butik s oděvy, doplňky a kosmetikou.
Prostor, ve kterém se nacházejí nejnovější kolekce Virginie Viardové z linie ready-to-wear, vedle nich také šperky, hodinky, ikonické kabelky nebo vůně a kosmetické produkty, je zážitkem samým o sobě. Postaral se o to newyorský architekt a dlouholetý spolupracovník značky Peter Marino, který vytvořil ukázkovou fúzi modernity francouzského ateliéru napojenou na jeho klíčové vizuální kódy.

Obchod je tak vyzdoben v emblematické barevné paletě černé, bílé, béžové a zlaté, veškeré zařízení bylo vytvořeno na míru, přičemž se vedle sebe střídají mramorové podlahy, jemné měkké koberce a světlé tvídové tkaniny protkávané metalickými nitěmi na pohovkách a křeslech.

Hong Kong – August 4, 2021 : People walk past the Chanel Boutique in Canton Road, Tsim Sha Tsui, Kowloon, Hong Kong.

Jednou z dominant prostoru v budově postavené v art-deco stylu na vyhlášené Pařížské ulici (sídle řady dalších luxusních značek) je schodiště do druhého patra, které z levé strany obklopují zrcadlové panely ukládané jakoby do formy plisé. Na jedné straně vzdávají hold látce a materiálu, na druhé tak trošku odkazují na slavné schodiště, z jehož vrcholku kdysi Coco Chanel přihlížela na reakce zákaznic, když prezentovala vlastní kolekce.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek