- Komerční sdělení -finance
DomůPro ŽenyExistují půjčky pro seniory?

Existují půjčky pro seniory?

V současné době je možné najít vhodný úvěr pro každou věkovou skupinu dospělých klientů. A to v bankovní i nebankovní sféře. Finanční pomoc najdou i senioři.

Dříve bylo takřka nemožné získat úvěr ve vyšším věku anebo například na rodičovské dovolené. Díky tomu, že je na finančním trhu velké množství poskytovatelů úvěrů, mohou uspět prakticky všichni žadatelé.

  • Každý z věřitelů má nastavená pravidla trochu jinak, a tak je zapotřebí vybírat přesně podle toho, co nám nejvíce vyhovuje.
  • V současné době tedy není problém najít vhodný úvěr i v seniorském věku.

Podle posledních průzkumů využívá možnost vzít si půjčku stále více důchodců. Důvody jsou různé. Buď se rozhodnou si život nyní, když mají odpracováno, pořádně vychutnat anebo se snaží zajistit svým dětem hezký a bezstarostný život.

  • Pokud by někdo čekal, že tyto půjčky nabízejí pouze nebankovní poskytovatelé, pak by se mýlil.
  • Stačí se podívat na webové stránky, kde jsou uvedené banky a jejich produkty.
  • Zjistíte, že zde většinou vůbec není uvedena horní věková hranice.

Podmínky budou ale pochopitelně jiné u žadatele v produktivním věku a pro seniora. Tyto podmínky vám nastíní hypoteční kalkulačka.

Výběr je skutečně velký

Rozdíl mezi bankovními a nebankovními poskytovateli je především v množství druhů úvěrů. V nebankovní sféře je nabídka více rozmanitá. Najdete tu produkty typu půjčka bez registru, půjčka bez příjmu nebo například půjčka online.

  • Rozdíl může být také v rychlosti vyřízení.
  • Zatímco banky zjišťují celou řadu podrobných informací o svých potencionálních klientech, nebankovní poskytovatelé jsou tolerantnější a nebankovní půjčka je tedy dostupnější.
  • A to má právě vliv na rychlost vyřízení.

Jestliže máte v úmyslu získat více finančních prostředků a jste majiteli nemovitosti, pak je jedním z nejvhodnějších produktů půjčka se zástavou nemovitosti. A to pro klienty v každém věku. Tento druh úvěru se dá nejen nastavit na dlouhou dobu splácení, ale také má výhodnou úrokovou sazbu.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek