- Komerční sdělení -finance
DomůMódaÚchvatné výšivky, látky jako pavučiny, nahota i pompézní střihy - první den...

Úchvatné výšivky, látky jako pavučiny, nahota i pompézní střihy – první den haute couture okouzlil

V Paříži odstartoval v pondělí maratón přehlídek luxusní módy haute couture, které se věnuje jen několik módních domů.

Známá jména na programu nechyběla hned první den módního rozvrhu, který do Paříže přilákal stovky odborníků, ale i celebrit. Každý, kdo něco znamená, chtěl být na přehlídce ateliéru DIOR, ale pozornost poutala i avantgardní oděvní autorka Iris van Herpen či mistr luxusního romantismu Giambattista Valli.

Absolutním vítězem pondělního programu se však nakonec stal ateliér Schiaparelli, pro který tvoří americký designér Daniel Roseberry. Jeho show byla dramatická svým vyzněním, připomínala někdejší módní show ze 70. a 80. let. Roseberry přitom zůstal věrný estetice ateliéru, jehož zakladatelkou byla před více než stoletím designérka Elsa Schiaparelli.

Vlivy surrealismu se přetavovaly zejména do podoby zlatých doplňků – modely nosily na krku přívěsky ve tvaru srdce či zámku. Plec kabátků zdobila vycpanými ptáky a jedna z modelek se objevila obsypaná zlatým práškem na hrudi. Pro módní dům také předváděly legendy jako česká kráska Eva Herzigová či její kolegyně Carolyn Murphy.

Fashion show with models on stage.

Na přehlídce Dior nejvíce fascinovala ruční práce s výšivkami, ale také látky, které byly lehoučké jako pavučiny. Při pohybu se zdálo, že modelky jsou zahaleny doslova v jemné mlze a ne tkaném materiálu. Podobu kolekcí Valliho a Van Herpenové společně s uvedenými naleznete v naší galerii z prvního dne přehlídek.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek